Skip to content

Disciplinární řízení

Disciplinární řízení

Disciplinární řízení

V určitých případech je možné kromě řízení u soudu zahájit i disciplinární řízení. Disciplinární řízení lze vést vždy na základě konkrétního případu určitého okruhu osob.

Je možné se tak setkat například s disciplinárním řízením vedeným Českou lékařskou komorou proti členovi této komory. Toto disciplinární řízení je zahájeno návrhem na zahájení disciplinárního řízení, který podává revizní komise příslušného okresního sdružení lékařů České lékařské komory v okrese, kde je příslušný lékař evidován. Tento návrh je předložen zpravidla na základě stížnosti na konkrétního lékaře. Pokud je lékař uznán vinným, hrozí mu důtka, pokuta a v závažnějších případech, ve kterých rozhoduje Čestná rada komory i podmíněné vyloučení nebo vyloučení z komory.

Pokud jste se naskytli v situaci, která má souvislost s jakýmkoli disciplinárním řízením, neváhejte se na nás obrátit

výhody služby

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

Lenka Monforte Janovjak
Lenka Monforte Janovjak
2023-10-31
Děkuji za rychle, profesionální vyřízení mého problému. Děkuji moc hlavně za Vaši lidskost.
Jan März
Jan März
2023-09-19
Výborná advokátní kancelář, profesionální přístup, vše dopadlo dobře díky skvělé organizaci a velmi dobré právní pomoci od JUDr Pavla Kiršnera. Spor jsem vyhrál a jsem spokojen.
Martina Vlasáková
Martina Vlasáková
2023-08-18
Děkuji advokátní kanceláři CIKR za skvěle provedené právní služby. Srozumitelně podané informace spolu s ochotou a odbornou kvalifikací mě ujišťují, že v budoucnu, pokud k tomu bude příležitost, s jistotou využiji jejích služeb.
Petr Dvořák
Petr Dvořák
2023-07-27
Musím jedině doporučit. Velmi vstřícný přístup a pohotová reakce (i konzultace po telefonu). Za mě i rozumně nastavená cena... Každopádně 5 hvězd 🙂
Vladimir Zvorygin
Vladimir Zvorygin
2023-07-25
I hired this law firm for 2 civil lawsuits as a private person. Overall, my experience was not the best one. It looks like they have a lot of other, maybe bigger projects, and they didn't take my cases in any way seriously. The advocate that they assigned to my case couldn't say more than a couple of phrases in court and relied only on the papers that he prepared. And when I asked to replace him, Mr. Cipryn promised they would, but in the end, the same loser lawyer represented me in court. When I refused to pay for his services, Cipryn started bullying me in a manner that he doesn't recognize my reclamation, and I am free to find another law firm if I'm not happy with their approach. What to say? If you can't do your job properly, don't take it, Mr. Cipryn. If you had initially said that you didn't have the capacity for another civil case from a private person, it would have been fine and definitely better for me than to look for another advocate now, in the middle of the lawsuit.
Markéta Krobová
Markéta Krobová
2023-06-23
Můžeme s manželem jen doporučit, nezaujatost, pohotovost a hlavně pomoc s konečným skvělým výsledkem si nás pan Mgr. Štěpán Ciprýn získal na dlouhá léta.
Apolena Vesela
Apolena Vesela
2023-06-12
Skvělá práce, profesionální a současně lidský přístup, vřele doporučuji!!!!
Olga Ivanikova
Olga Ivanikova
2023-06-11
Děkuji moc za skvěle odvedenou práci. Spolehlivé právní služby: vstřícnost, rychlé jednání a profesionální přístup. Vřele doporučuji tuto advokátní kancelář.

Více o disciplinárním řízení

Dále je možné se setkat s disciplinární odpovědností úředních osob za kárné provinění na základě zákona o státní službě.

Disciplinárního přestupku se dále může dopustit i student vysoké školy, pokud zaviněně porušení jeho povinnosti, které mu jsou dány právními předpisy a vnitřními předpisy konkrétní školy.

Druhů disciplinárního řízení mohou být až desítky a každé z nich má svá určitá specifika.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

Mgr. Ladislav Kozel

ladislav.kozel@cikr.cz