Skip to content

Reklamace zájezdu

Reklamace zájezdu

Reklamace zájezdu

Dle občanského zákoníku má zájezd vadu, není-li některá ze služeb cestovního ruchu zahrnutých do zájezdu poskytována v souladu se smlouvou.

Může se jednat např. o ubytování v hotelu jiné kategorie, než Vám byla přislíbena, o nedostatečnou kvalitu služeb, o pláž ve větší vzdálenosti, než bylo inzerováno, o nekvalitní stravování apod.

Nejdříve se však podívejte, co všechno Vám pořadatel zájezdu opravdu slíbil. Relevantní však není pouze smlouva o zájezdu, ale rovněž různé inzerce, potvrzení apod., případně nějaké obecné očekávání.

Pokud potřebujete co nejdříve a správně reklamovat zájezd, obraťte se na odborníky z advokátní kanceláře CIKR.

výhody služby

proč využít naších služeb

Jak reklamovat zájezd?

Za vady zájezdu odpovídá přímo pořadatel zájezdu, kterým je v drtivé většině cestovní kancelář. Reklamaci byste tedy měli směřovat přímo vůči pořadateli.

Vadu je však nutné vytknout tzv. bez zbytečného odkladu. Nečekejte tedy na příjezd domů a rovnou u delegáta vadu vytkněte a určete přiměřenou lhůtu k odstranění této vady, pokud není potřeba vadu odstranit okamžitě.

Pokud se jedná o vadu zájezdu odstranitelnou v místě pobytu, je cestovní kancelář povinna vadu odstranit ve Vámi určené přiměřené lhůtě. Jedná-li se však o vadu neodstranitelnou v místě destinace, má na vyřízení reklamace třicet dnů.

Důležité je podrobně uvést v čem spatřujete vadu či vady zájezdu, který reklamujete, a jakým způsobem by měla být Vaše reklamace vyřízena.

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

Lenka Monforte Janovjak
Lenka Monforte Janovjak
2023-10-31
Děkuji za rychle, profesionální vyřízení mého problému. Děkuji moc hlavně za Vaši lidskost.
Jan März
Jan März
2023-09-19
Výborná advokátní kancelář, profesionální přístup, vše dopadlo dobře díky skvělé organizaci a velmi dobré právní pomoci od JUDr Pavla Kiršnera. Spor jsem vyhrál a jsem spokojen.
Martina Vlasáková
Martina Vlasáková
2023-08-18
Děkuji advokátní kanceláři CIKR za skvěle provedené právní služby. Srozumitelně podané informace spolu s ochotou a odbornou kvalifikací mě ujišťují, že v budoucnu, pokud k tomu bude příležitost, s jistotou využiji jejích služeb.
Petr Dvořák
Petr Dvořák
2023-07-27
Musím jedině doporučit. Velmi vstřícný přístup a pohotová reakce (i konzultace po telefonu). Za mě i rozumně nastavená cena... Každopádně 5 hvězd 🙂
Vladimir Zvorygin
Vladimir Zvorygin
2023-07-25
I hired this law firm for 2 civil lawsuits as a private person. Overall, my experience was not the best one. It looks like they have a lot of other, maybe bigger projects, and they didn't take my cases in any way seriously. The advocate that they assigned to my case couldn't say more than a couple of phrases in court and relied only on the papers that he prepared. And when I asked to replace him, Mr. Cipryn promised they would, but in the end, the same loser lawyer represented me in court. When I refused to pay for his services, Cipryn started bullying me in a manner that he doesn't recognize my reclamation, and I am free to find another law firm if I'm not happy with their approach. What to say? If you can't do your job properly, don't take it, Mr. Cipryn. If you had initially said that you didn't have the capacity for another civil case from a private person, it would have been fine and definitely better for me than to look for another advocate now, in the middle of the lawsuit.
Markéta Krobová
Markéta Krobová
2023-06-23
Můžeme s manželem jen doporučit, nezaujatost, pohotovost a hlavně pomoc s konečným skvělým výsledkem si nás pan Mgr. Štěpán Ciprýn získal na dlouhá léta.
Apolena Vesela
Apolena Vesela
2023-06-12
Skvělá práce, profesionální a současně lidský přístup, vřele doporučuji!!!!
Olga Ivanikova
Olga Ivanikova
2023-06-11
Děkuji moc za skvěle odvedenou práci. Spolehlivé právní služby: vstřícnost, rychlé jednání a profesionální přístup. Vřele doporučuji tuto advokátní kancelář.

Další služby v oblasti zkažené dovolené

411111
NÁHRADA ZA ZKAŽENOU DOVOLENOU

DOPORUČENÍ

DOPORUČENÍ

Doporučujeme Vám podrobně prostudovat smlouvu o zájezdu ještě předtím než vycestujete. Dovolená má být dobou odpočinku, nicméně pokud není podle Vašich představ, nebojte se upozornit na vady zájezdu, máte na to právo.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

ObraŤte se na nás

Mgr. Petr Kovařík

petr.kovarik@cikr.cz