Skip to content

Náhrada za zkaženou dovolenou

Náhrada za zkaženou dovolenou

Náhrada za zkaženou dovolenou

Vyrazili jste na vysněnou dovolenou do nádherného hotelu, ale realita byla úplně jiná, než jakou Vám slíbili? Místo zaslouženého odpočinku Vás neustále rušil hluk, zápach, chyběla Vám slíbená klimatizace a trápila Vás nefunkční sprcha? Pokud chcete reklamovat svou dovolenou, neváhejte se na nás obrátit a my Vám pomůžeme získat kompenzaci za zkaženou dovolenou. Občanský zákoník umožňuje žádat o náhradu škody i o finanční odškodnění za psychickou újmu a komplikace spojené se zkaženou dovolenou.

Pokud v rámci dovolené pořadatel, tedy např. cestovní kancelář, nedodržel to, co slíbil a i přes výzvu to na místě nenapravil, můžete do 30 dnů od návratu svou dovolenou reklamovat.

výhody služby

proč využít naších služeb

NARUŠENÍ DOVOLENÉ

Kromě náhrady škody odpovídá pořadatel také za narušení dovolené. Narušení dovolené nebo také ztráta radosti z dovolené je upravena v ustanovení § 2543 občanského zákoníku. Podle tohoto ustanovení má pořadatel povinnost zákazníkovi nahradit újmu za narušení dovolené. Podmínkou pro přiznání této náhrady je, že pořadatel musí porušit své povinnosti a zároveň musí jít o tak významné porušení, že v jejich důsledku dojde ke zmaření samotného účelu dovolené.

Český právní řád sice neupravuje výši odškodnění, ale soudy často vycházejí z tzv. Frankfurtské tabulky, která sice není závazná, ale pro svou konkrétnost je často používána.

Myslíte si, že se Vám na dovolené stalo něco, na základě čehož byste si náhradu škody, popř. i nemajetkové újmy zasloužili? Obraťte se na Advokátní kancelář CIKR pro pomoc.

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

Lenka Monforte Janovjak
Lenka Monforte Janovjak
2023-10-31
Děkuji za rychle, profesionální vyřízení mého problému. Děkuji moc hlavně za Vaši lidskost.
Jan März
Jan März
2023-09-19
Výborná advokátní kancelář, profesionální přístup, vše dopadlo dobře díky skvělé organizaci a velmi dobré právní pomoci od JUDr Pavla Kiršnera. Spor jsem vyhrál a jsem spokojen.
Martina Vlasáková
Martina Vlasáková
2023-08-18
Děkuji advokátní kanceláři CIKR za skvěle provedené právní služby. Srozumitelně podané informace spolu s ochotou a odbornou kvalifikací mě ujišťují, že v budoucnu, pokud k tomu bude příležitost, s jistotou využiji jejích služeb.
Petr Dvořák
Petr Dvořák
2023-07-27
Musím jedině doporučit. Velmi vstřícný přístup a pohotová reakce (i konzultace po telefonu). Za mě i rozumně nastavená cena... Každopádně 5 hvězd 🙂
Vladimir Zvorygin
Vladimir Zvorygin
2023-07-25
I hired this law firm for 2 civil lawsuits as a private person. Overall, my experience was not the best one. It looks like they have a lot of other, maybe bigger projects, and they didn't take my cases in any way seriously. The advocate that they assigned to my case couldn't say more than a couple of phrases in court and relied only on the papers that he prepared. And when I asked to replace him, Mr. Cipryn promised they would, but in the end, the same loser lawyer represented me in court. When I refused to pay for his services, Cipryn started bullying me in a manner that he doesn't recognize my reclamation, and I am free to find another law firm if I'm not happy with their approach. What to say? If you can't do your job properly, don't take it, Mr. Cipryn. If you had initially said that you didn't have the capacity for another civil case from a private person, it would have been fine and definitely better for me than to look for another advocate now, in the middle of the lawsuit.
Markéta Krobová
Markéta Krobová
2023-06-23
Můžeme s manželem jen doporučit, nezaujatost, pohotovost a hlavně pomoc s konečným skvělým výsledkem si nás pan Mgr. Štěpán Ciprýn získal na dlouhá léta.
Apolena Vesela
Apolena Vesela
2023-06-12
Skvělá práce, profesionální a současně lidský přístup, vřele doporučuji!!!!
Olga Ivanikova
Olga Ivanikova
2023-06-11
Děkuji moc za skvěle odvedenou práci. Spolehlivé právní služby: vstřícnost, rychlé jednání a profesionální přístup. Vřele doporučuji tuto advokátní kancelář.

Další služby v oblasti zkažené dovolené

3
reklamace zájezdu

DOPORUČENÍ

DOPORUČENÍ

Doporučujeme Vám podrobně prostudovat smlouvu o zájezdu ještě předtím než vycestujete. Dovolená má být dobou odpočinku, nicméně pokud není podle Vašich představ, nebojte se upozornit na vady zájezdu, máte na to právo.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

ObraŤte se na nás

Mgr. Petr Kovařík

petr.kovarik@cikr.cz