Skip to content

Náhrada za zkaženou dovolenou

Náhrada za zkaženou dovolenou

Náhrada za zkaženou dovolenou

Vyrazili jste na vysněnou dovolenou do nádherného hotelu, ale realita byla úplně jiná, než jakou Vám slíbili? Místo zaslouženého odpočinku Vás neustále rušil hluk, zápach, chyběla Vám slíbená klimatizace a trápila Vás nefunkční sprcha? Pokud chcete reklamovat svou dovolenou, neváhejte se na nás obrátit a my Vám pomůžeme získat kompenzaci za zkaženou dovolenou. Občanský zákoník umožňuje žádat o náhradu škody i o finanční odškodnění za psychickou újmu a komplikace spojené se zkaženou dovolenou.

Pokud v rámci dovolené pořadatel, tedy např. cestovní kancelář, nedodržel to, co slíbil a i přes výzvu to na místě nenapravil, můžete do 30 dnů od návratu svou dovolenou reklamovat.

výhody služby

proč využít naších služeb

NARUŠENÍ DOVOLENÉ

Kromě náhrady škody odpovídá pořadatel také za narušení dovolené. Narušení dovolené nebo také ztráta radosti z dovolené je upravena v ustanovení § 2543 občanského zákoníku. Podle tohoto ustanovení má pořadatel povinnost zákazníkovi nahradit újmu za narušení dovolené. Podmínkou pro přiznání této náhrady je, že pořadatel musí porušit své povinnosti a zároveň musí jít o tak významné porušení, že v jejich důsledku dojde ke zmaření samotného účelu dovolené.

Český právní řád sice neupravuje výši odškodnění, ale soudy často vycházejí z tzv. Frankfurtské tabulky, která sice není závazná, ale pro svou konkrétnost je často používána.

Myslíte si, že se Vám na dovolené stalo něco, na základě čehož byste si náhradu škody, popř. i nemajetkové újmy zasloužili? Obraťte se na Advokátní kancelář CIKR pro pomoc.

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

DOPORUČENÍ

DOPORUČENÍ

Doporučujeme Vám podrobně prostudovat smlouvu o zájezdu ještě předtím než vycestujete. Dovolená má být dobou odpočinku, nicméně pokud není podle Vašich představ, nebojte se upozornit na vady zájezdu, máte na to právo.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

ObraŤte se na nás

Mgr. Petr Kovařík

petr.kovarik@cikr.cz