Skip to content

RUŠEÍ NOČNÍHO KLIDU

Rušení nočního klidu a jeho řešení

Rušení nočního klidu a jeho řešení

Máte problém s hlasitými sousedy? Potřebujete poradit, jak se proti hlasitým sousedům a akcím bránit? Noční klid nebo také noční doba je upravena zákonem na časové rozmezí mezi 22:00 a 6:00. Obecně lze říci, že za rušení nočního klidu lze považovat nadměrný hluk, který zasahuje do stanovené noční doby, a který obtěžuje.

Pokud ve Vašem okolí zaznamenáte obtěžující rušení nočního klidu, je nejjednodušší pokusit se tzv. rušitele vyzvat, aby s tím přestali. Pravdou je, že to nemusí stačit, proto je zde možnost se obrátit na městskou nebo státní policii. Rušení nočního klidu je klasifikováno jako přestupek, policie se tedy na místo musí dostavit a může udělit na místě blokovou pokutu v hodnotě až do 10 000,- Kč.

Další možností, jak se bránit, je zkontaktování krajské hygienické stanice za účelem měření hluku. Na základě měření hluku KHS pak určí, zda se jedná o překročení limitů hluku, jak je stanovuje nařízení vlády.

Poslední možností, ke které by u daného problému mělo docházet až v nejextremnějších případech, je podání žaloby k soudu. Tento postup dává smysl, ale opravdu až v momentě, kdy žádná z předchozích možností nevedla k vyřešení problému. Jestliže jste se do dané situace dostali, neváhejte se obrátit na naší advokátní kancelář CIKR a my Vám se vším pomůžeme.

výhody služby

proč využít naších služeb

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

Lenka Monforte Janovjak
Lenka Monforte Janovjak
2023-10-31
Děkuji za rychle, profesionální vyřízení mého problému. Děkuji moc hlavně za Vaši lidskost.
Jan März
Jan März
2023-09-19
Výborná advokátní kancelář, profesionální přístup, vše dopadlo dobře díky skvělé organizaci a velmi dobré právní pomoci od JUDr Pavla Kiršnera. Spor jsem vyhrál a jsem spokojen.
Martina Vlasáková
Martina Vlasáková
2023-08-18
Děkuji advokátní kanceláři CIKR za skvěle provedené právní služby. Srozumitelně podané informace spolu s ochotou a odbornou kvalifikací mě ujišťují, že v budoucnu, pokud k tomu bude příležitost, s jistotou využiji jejích služeb.
Petr Dvořák
Petr Dvořák
2023-07-27
Musím jedině doporučit. Velmi vstřícný přístup a pohotová reakce (i konzultace po telefonu). Za mě i rozumně nastavená cena... Každopádně 5 hvězd 🙂
Vladimir Zvorygin
Vladimir Zvorygin
2023-07-25
I hired this law firm for 2 civil lawsuits as a private person. Overall, my experience was not the best one. It looks like they have a lot of other, maybe bigger projects, and they didn't take my cases in any way seriously. The advocate that they assigned to my case couldn't say more than a couple of phrases in court and relied only on the papers that he prepared. And when I asked to replace him, Mr. Cipryn promised they would, but in the end, the same loser lawyer represented me in court. When I refused to pay for his services, Cipryn started bullying me in a manner that he doesn't recognize my reclamation, and I am free to find another law firm if I'm not happy with their approach. What to say? If you can't do your job properly, don't take it, Mr. Cipryn. If you had initially said that you didn't have the capacity for another civil case from a private person, it would have been fine and definitely better for me than to look for another advocate now, in the middle of the lawsuit.
Markéta Krobová
Markéta Krobová
2023-06-23
Můžeme s manželem jen doporučit, nezaujatost, pohotovost a hlavně pomoc s konečným skvělým výsledkem si nás pan Mgr. Štěpán Ciprýn získal na dlouhá léta.
Apolena Vesela
Apolena Vesela
2023-06-12
Skvělá práce, profesionální a současně lidský přístup, vřele doporučuji!!!!
Olga Ivanikova
Olga Ivanikova
2023-06-11
Děkuji moc za skvěle odvedenou práci. Spolehlivé právní služby: vstřícnost, rychlé jednání a profesionální přístup. Vřele doporučuji tuto advokátní kancelář.

Další služby v oblasti sousedských sporů

1
hluční sousedé přes den

ŘEŠENÍ SOUSEDSKÝCH SPORŮ

ŘEŠENÍ SOUSEDSKÝCH SPORŮ

Ačkoliv naše advokátní kancelář nikomu žádné sousedské spory nepřeje, pokud k nim přece jen dojde, obraťte se na nás a my Vám pomůžeme je vyřešit. Nabízíme kvalifikovanou právní pomoc, od sepsání předžalobní výzvy či stížnosti na souseda, až po zastupování u soudu v případě sousedských sporů.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

ObraŤte se na nás

JUDr. Markéta Kubričanová

marketa.kubricanova@cikr.cz