Skip to content

Hluční sousedé přes den

Hluční sousedé přes den

Hluční sousedé přes den

Všichni se čas od času musíme potýkat s problémy se sousedy, ať už jsou to večírky do ranních hodin, příliš hlasitá hudba, štěkající pes či křičící děti. Někdy je ale rušení natolik intenzivní, že jsme nuceni hluk od sousedů začít řešit.

Sousedé musejí dodržovat přiměřené chování, které nikoho neobtěžuje, nikoliv pouze v rámci nočního klidu, ale i během dne. Hluk ze sousedního bytu spadá do kategorie tzv. imisí. Občanský zákoník stanovuje, že obtěžování hlukem je nepřípustné, jde-li nad míru přiměřenou místním poměrům a podstatně tak omezuje obvyklé užívání sousedního pozemku. Důležité je si uvědomit, že pojem „míra nepřiměřená místním poměrům“ je nutné vykládat s ohledem na obvyklou situaci v daném území. Vždy je nutné vzít v úvahu intenzitu hluku, dobu, ve které k rušení dochází i jak dlouho trvá.

Prvním krokem by měla být snaha o domluvu. Pokuste se souseda na nevhodné chování upozornit a vyložit mu, čím Vás obtěžuje. Pokud domluva selže, můžete přistoupit k oficiální stížnosti příslušnému kompetentnímu úřadu, a to s ohledem na charakter zdroje hluku (může to být například obecní úřad, stavební úřad nebo krajskou hygienickou stanici). Následně byste měli přikročit k předžalobní výzvě, která souseda upozorní na vážnost situace. Pokud soused nezareaguje ani na předžalobní výzvu, můžete přikročit k podání žaloby. Pokud budete u soudu úspěšní, soud rozsudkem přikáže žalovanému, aby se obtěžující činnosti zdržel. Neváhejte a obraťte se na naší advokátní kancelář CIKR.

výhody služby

proč využít naších služeb

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

Lenka Monforte Janovjak
Lenka Monforte Janovjak
2023-10-31
Děkuji za rychle, profesionální vyřízení mého problému. Děkuji moc hlavně za Vaši lidskost.
Jan März
Jan März
2023-09-19
Výborná advokátní kancelář, profesionální přístup, vše dopadlo dobře díky skvělé organizaci a velmi dobré právní pomoci od JUDr Pavla Kiršnera. Spor jsem vyhrál a jsem spokojen.
Martina Vlasáková
Martina Vlasáková
2023-08-18
Děkuji advokátní kanceláři CIKR za skvěle provedené právní služby. Srozumitelně podané informace spolu s ochotou a odbornou kvalifikací mě ujišťují, že v budoucnu, pokud k tomu bude příležitost, s jistotou využiji jejích služeb.
Petr Dvořák
Petr Dvořák
2023-07-27
Musím jedině doporučit. Velmi vstřícný přístup a pohotová reakce (i konzultace po telefonu). Za mě i rozumně nastavená cena... Každopádně 5 hvězd 🙂
Vladimir Zvorygin
Vladimir Zvorygin
2023-07-25
I hired this law firm for 2 civil lawsuits as a private person. Overall, my experience was not the best one. It looks like they have a lot of other, maybe bigger projects, and they didn't take my cases in any way seriously. The advocate that they assigned to my case couldn't say more than a couple of phrases in court and relied only on the papers that he prepared. And when I asked to replace him, Mr. Cipryn promised they would, but in the end, the same loser lawyer represented me in court. When I refused to pay for his services, Cipryn started bullying me in a manner that he doesn't recognize my reclamation, and I am free to find another law firm if I'm not happy with their approach. What to say? If you can't do your job properly, don't take it, Mr. Cipryn. If you had initially said that you didn't have the capacity for another civil case from a private person, it would have been fine and definitely better for me than to look for another advocate now, in the middle of the lawsuit.
Markéta Krobová
Markéta Krobová
2023-06-23
Můžeme s manželem jen doporučit, nezaujatost, pohotovost a hlavně pomoc s konečným skvělým výsledkem si nás pan Mgr. Štěpán Ciprýn získal na dlouhá léta.
Apolena Vesela
Apolena Vesela
2023-06-12
Skvělá práce, profesionální a současně lidský přístup, vřele doporučuji!!!!
Olga Ivanikova
Olga Ivanikova
2023-06-11
Děkuji moc za skvěle odvedenou práci. Spolehlivé právní služby: vstřícnost, rychlé jednání a profesionální přístup. Vřele doporučuji tuto advokátní kancelář.

Další služby v oblasti sousedských sporů

2
rušení nočního
klidu

ŘEŠENÍ SOUSEDSKÝCH SPORŮ

ŘEŠENÍ SOUSEDSKÝCH SPORŮ

Ačkoliv naše advokátní kancelář nikomu žádné sousedské spory nepřeje, pokud k nim přece jen dojde, obraťte se na nás a my Vám pomůžeme je vyřešit. Nabízíme kvalifikovanou právní pomoc, od sepsání předžalobní výzvy či stížnosti na souseda, až po zastupování u soudu v případě sousedských sporů.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

ObraŤte se na nás

JUDr. Markéta Kubričanová

marketa.kubricanova@cikr.cz