Skip to content

RUŠEÍ NOČNÍHO KLIDU

Rušení nočního klidu a jeho řešení

Rušení nočního klidu a jeho řešení

Máte problém s hlasitými sousedy? Potřebujete poradit, jak se proti hlasitým sousedům a akcím bránit? Noční klid nebo také noční doba je upravena zákonem na časové rozmezí mezi 22:00 a 6:00. Obecně lze říci, že za rušení nočního klidu lze považovat nadměrný hluk, který zasahuje do stanovené noční doby, a který obtěžuje.

Pokud ve Vašem okolí zaznamenáte obtěžující rušení nočního klidu, je nejjednodušší pokusit se tzv. rušitele vyzvat, aby s tím přestali. Pravdou je, že to nemusí stačit, proto je zde možnost se obrátit na městskou nebo státní policii. Rušení nočního klidu je klasifikováno jako přestupek, policie se tedy na místo musí dostavit a může udělit na místě blokovou pokutu v hodnotě až do 10 000,- Kč.

Další možností, jak se bránit, je zkontaktování krajské hygienické stanice za účelem měření hluku. Na základě měření hluku KHS pak určí, zda se jedná o překročení limitů hluku, jak je stanovuje nařízení vlády.

Poslední možností, ke které by u daného problému mělo docházet až v nejextremnějších případech, je podání žaloby k soudu. Tento postup dává smysl, ale opravdu až v momentě, kdy žádná z předchozích možností nevedla k vyřešení problému. Jestliže jste se do dané situace dostali, neváhejte se obrátit na naší advokátní kancelář CIKR a my Vám se vším pomůžeme.

výhody služby

proč využít naších služeb

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

ŘEŠENÍ SOUSEDSKÝCH SPORŮ

ŘEŠENÍ SOUSEDSKÝCH SPORŮ

Ačkoliv naše advokátní kancelář nikomu žádné sousedské spory nepřeje, pokud k nim přece jen dojde, obraťte se na nás a my Vám pomůžeme je vyřešit. Nabízíme kvalifikovanou právní pomoc, od sepsání předžalobní výzvy či stížnosti na souseda, až po zastupování u soudu v případě sousedských sporů.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

ObraŤte se na nás

JUDr. Markéta Kubričanová

marketa.kubricanova@cikr.cz