Skip to content

Oddlužení podnikatele

Oddlužení podnikatele

Oddlužení podnikatele

Máte-li dluhy z podnikání a nejste už schopni splácet všechny své závazky, máte možnost vyhlásit osobní bankrot podobně jako v případě fyzických osob. Oddlužení podnikatelů má však specifické podmínky.
Pravidla pro oddlužení příjmů podnikatele upravuje ustanovení § 398b insolvenčního zákona, dle kterého dlužník – podnikatel splácí měsíčně svým věřitelům tzv. zálohovou splátku plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty. Výše zálohové splátky je navržena insolvenčním správcem z jedné dvanáctiny zisku podnikatele za poslední zdaňovací období. Pokud dlužník plní řádně a včas, po 5 letech od schválení oddlužení se řízení o oddlužení ukončí. K ukončení oddlužení a osvobození může dojít již po 3 letech, jestliže dlužník za tu dobu uhradil 60 % svých dluhů.

Vypracování návrhu na povolení oddlužení je poměrně náročné, a proto se obraťte na naši advokátní kancelář CIKR, kde Vám zkušení advokáti celý návrh včetně potřebných příloh vypracují a podají ho za vás u místně příslušného soudu, popř. Vás provedou i dalším kroky oddlužení, což může být např. schůze věřitelů apod.

výhody služby

proč využít naších služeb

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

Lenka Monforte Janovjak
Lenka Monforte Janovjak
2023-10-31
Děkuji za rychle, profesionální vyřízení mého problému. Děkuji moc hlavně za Vaši lidskost.
Jan März
Jan März
2023-09-19
Výborná advokátní kancelář, profesionální přístup, vše dopadlo dobře díky skvělé organizaci a velmi dobré právní pomoci od JUDr Pavla Kiršnera. Spor jsem vyhrál a jsem spokojen.
Martina Vlasáková
Martina Vlasáková
2023-08-18
Děkuji advokátní kanceláři CIKR za skvěle provedené právní služby. Srozumitelně podané informace spolu s ochotou a odbornou kvalifikací mě ujišťují, že v budoucnu, pokud k tomu bude příležitost, s jistotou využiji jejích služeb.
Petr Dvořák
Petr Dvořák
2023-07-27
Musím jedině doporučit. Velmi vstřícný přístup a pohotová reakce (i konzultace po telefonu). Za mě i rozumně nastavená cena... Každopádně 5 hvězd 🙂
Vladimir Zvorygin
Vladimir Zvorygin
2023-07-25
I hired this law firm for 2 civil lawsuits as a private person. Overall, my experience was not the best one. It looks like they have a lot of other, maybe bigger projects, and they didn't take my cases in any way seriously. The advocate that they assigned to my case couldn't say more than a couple of phrases in court and relied only on the papers that he prepared. And when I asked to replace him, Mr. Cipryn promised they would, but in the end, the same loser lawyer represented me in court. When I refused to pay for his services, Cipryn started bullying me in a manner that he doesn't recognize my reclamation, and I am free to find another law firm if I'm not happy with their approach. What to say? If you can't do your job properly, don't take it, Mr. Cipryn. If you had initially said that you didn't have the capacity for another civil case from a private person, it would have been fine and definitely better for me than to look for another advocate now, in the middle of the lawsuit.
Markéta Krobová
Markéta Krobová
2023-06-23
Můžeme s manželem jen doporučit, nezaujatost, pohotovost a hlavně pomoc s konečným skvělým výsledkem si nás pan Mgr. Štěpán Ciprýn získal na dlouhá léta.
Apolena Vesela
Apolena Vesela
2023-06-12
Skvělá práce, profesionální a současně lidský přístup, vřele doporučuji!!!!
Olga Ivanikova
Olga Ivanikova
2023-06-11
Děkuji moc za skvěle odvedenou práci. Spolehlivé právní služby: vstřícnost, rychlé jednání a profesionální přístup. Vřele doporučuji tuto advokátní kancelář.

Další služby v oblasti insolvenčního práva

4
insolvence fyzické osoby
2
insolvence právnické osoby
3
oddlužení fyzické osoby

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

Mgr. Lucie Kulhanová

lucie.kulhanova@cikr.cz