Skip to content

Insolvence právnické osoby

Insolvence právnické osoby

Insolvence právnické osoby

Pokud se právnická osoba dostane do situace, kdy má více věřitelů, peněžité závazky po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti a ty není zároveň schopna splácet, je její statutární orgán povinen podat bez zbytečného odkladu poté, co se dozvěděl nebo při náležité pečlivost měl dozvědět o úpadku insolvenční návrh. Dlužník, který je právnickou osobou nebo fyzickou osobou – podnikatelem, je v úpadku i tehdy, je-li předlužen. O předlužení jde tehdy, má-li dlužník více věřitelů a souhrn jeho závazků převyšuje hodnotu jeho majetku. Insolvence právnických osob je řešena konkursem či reorganizací. Od 1. ledna 2015 může návrh na povolení oddlužení podat i dlužník, který je právnickou osobou, která podle zákona není považována za podnikatele a současně nemá dluhy z podnikání.

Pokud potřebujete pomoci s čímkoli, co se týká insolvence právnické osoby, neváhejte se obrátit na odborníky z advokátní kanceláře CIKR, kteří Vám zaručeně pomohou.

výhody služby

proč využít naších služeb

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

VAŠE INSOLVENCE – NÁŠ PROBLÉM

VAŠE INSOLVENCE – NÁŠ PROBLÉM

Při řešení zadlužení se nevyplácí čekat, proto nás neváhejte kontaktovat a díky našemu individuálnímu přístupu se Vám bude tato nepříjemná životní situace zvládat mnohem snáze.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

Mgr. Lucie Kulhanová

lucie.kulhanova@cikr.cz