Skip to content

Ustanovení opatrovníka

POMŮŽEME VÁM S ustanovením opatrovníka

POMŮŽEME VÁM S ustanovením opatrovníka

Opatrovník je zástupce, který má za úkol hájit opatrovancovy zájmy. O ustanovení opatrovníka vždy musí rozhodnout soud. Takové rozhodnutí může soud vydat z mnoha důvodů. Jedním z nejčastějších je, že účastník podá oprávněný návrh na ustanovení opatrovníka. Jaké jsou základní druhy opatrovnictví, jak fungují, jaké jsou jejich výjimky a mnoho dalších věcí týkajících se opatrovnictví Vám mohou vysvětlit naši právníci z advokátní kanceláře CIKR, kteří se v dané oblasti orientují. Ozvěte se nám, a my Vás provedeme celou problematikou opatrovnictví, se kterou máme již mnoholeté zkušenosti, jako obecně v rodinném právu.

výhody služby

proč využít naších služeb

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

Potřebujete poradit?

Využijte právní služby našich zkušených advokátů a domluvte si schůzku. Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Řízení o ustanovení opatrovníka začíná podáním návrhu na ustanovení opatrovníka u příslušného soudu. Sepis takového dokumentu se doporučuje přenechat kvalifikovanému právníkovi. Kontaktujte nás a my pro vás návrh rádi sepíšeme, a pomůžeme Vám i v průběhu celého řízení o ustanovení opatrovníka.

Usnesení o ustanovení opatrovníka bývá finálním dokumentem, který uzavírá celé řízení o ustanovení opatrovníka. Jaké právní následky se k němu vztahují, a co si z něj odnést Vám mohou bezproblémově vysvětlit naši zkušení právníci. Neváhejte se na nás obrátit.

Klasicky se bez omezení svéprávnosti opatrovance ustanovuje opatrovník v případě, kdy opatrovanec není schopen ze zdravotních důvodů vykonávat některá právní jednání. Kontaktujte nás, pokud se Vás týká případ ustanovení opatrovníka bez omezení svéprávnosti. Vysvětlíme Vám všechny různé varianty řešení a vše vyřešíme.

Ze zákonných podmínek je správní orgán povinen ustanovit účastníkovi řízení opatrovníka podle správního řádu. Takový opatrovník slouží k tomu, aby hájil účastníkovy zájmy. Obraťte se na nás a my se vším pomůžeme a vše vysvětlíme.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

ObraŤte se na nás.

JUDr. Markéta Kubričanová

marketa.kubricanova@cikr.cz