Skip to content

Řízení o určení/popření otcovství

POMŮŽEME VÁM s Řízením o určení/popření otcovství

POMŮŽEME VÁM s Řízením o určení/popření otcovství

Řízení o určení nebo popření otcovství je poměrně složitý proces, který může trvat dlouhou dobu. Zároveň je vyžadováno, aby se v jeho rámci postupovalo s přesností, která bývá podmíněna zkušenostmi. Naše advokátní kancelář CIKR se tématem určení a popření otcovství dlouhodobě věnuje. Jak se určuje nebo popírá otcovství? Jak vypadá celé řízení v těchto věcech? Na tyto a mnoho dalších otázek znají odpovědi právě naši advokáti, kteří Vás rodinným právem bez problémů provedou a vše vysvětlí. S námi bude perfektně postaráno o Vaše zájmy a nestane se, že byste byli zkráceni na Vašich právech.

výhody služby

proč využít naších služeb

Co o nás říkají klienti

Co o nás říkají klienti

Potřebujete poradit?

Využijte právní služby našich zkušených advokátů a domluvte si schůzku. Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat.

Řízení o popření otcovství začíná sepisem a následným podáním návrhu na popření otcovství. Kompletace dokumentu tohoto typu dokumentu by měla být provedena odborníkem, který se specializuje na danou problematiku. V našich řadách je mnoho takto kvalifikovaných advokátů, kteří Vám se vším pomohou.

Pro podání návrhu na popření otcovství jsou stanoveny dvě základní lhůty. Podání návrhu musí být uskutečněno do šesti měsíců od doby, kdy se muž dozvěděl o skutečnostech, které zakládají pochybnosti o jeho otcovství, a zároveň do šesti let dítěte, kterého se otcovství týká. Pokud se případ popření otcovství týká právě Vás, tak nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám vše vysvětlíme a provedeme celým řízením o popření otcovství.

Otcem matky se automaticky stává manžel matky. Ten je jako otec zapsán i pokud se dítě narodilo do třístého dne po rozvodu. Tyto skutečnosti se však určitě dají změnit například právě popřením otcovství. Jak přesně fungují lhůty a pravidla pro určování nebo popírání otcovství Vám vysvětlí náš tým zkušených advokátů.

Řízení o popření otcovství začíná návrhem podle zákona o zvláštních řízeních soudních. Tento návrh může být realizován žalobou na popření otcovství. S podáním tohoto typu mají naši advokáti mnoholeté zkušenosti a jsou opravdovými odborníky v oboru, bez kterých by se sepisování žaloby na popření otcovství nemělo realizovat.

Popření otcovství před narozením dítěte je speciální případ, který však je naprosto možné realizovat. Za jakých podmínek a jaké jsou náležitosti takovéhoto postupu, Vám poradí náš tým advokátů, kteří se specializují na rodinné právo a s případy popření otcovství mají bohaté zkušenosti.

Navrhnout popření otcovství samozřejmě není pouze v kompetenci otce. I matka může toto své právo na popření otcovství uplatňovat. Pokud jste se ocitla v situaci, kdy máte zájem ze své mateřské pozice popřít otcovství, tak se určitě obraťte na nás, opravdové odborníky, kteří se v této problematice vyznají.

Kontaktujte nás

Rádi vám pomůžeme vyřešit vaše záležitosti a poskytneme Vám potřebnou konzultaci.

Vyplníte žádost o konzultaci

1

Ozveme se Vám a domluvíme se na podrobnostech

2

Nabídneme Vám nejvhodnější řešení Vašeho problému

3

ObraŤte se na nás.

JUDr. Markéta Kubričanová

marketa.kubricanova@cikr.cz